Dovolenka

dovolenka

Sme klasická, štvorčlenná, slovenská rodina. Ja – otec Ján, moja manželka Katka a dve naše ratolesti. Najkrajším obdobím pre našu rodinu je čas dovoleniek. Konečne sa stretne celá naša rodina a pospolito sa oddávame oddychu. Obľubujeme letnú dovolenku pri mori. Prináša nám spoznávanie nových krajín, exotiku a nezabudnuteľné chvíle.

Podobne to bolo aj pred pár mesiacmi, keď sme sa rozhodli navštíviť Chorvátsko. Krajinu sme si obľúbili pre jej krásne scenérie, kvalitné služby a nádherné pláže.

Príchod do destinácie nášho dovolenkového pobytu prebiehal úplne bez problémov. Cesta, spríjemnená hrami a zábavou s deťmi, ubehla veľmi rýchlo. Ubytovali sme sa v príjemnom prostredí hotela neďaleko pláže, začali si užívať voľno, slnko a pláže.

Na dovolenke mám najradšej bláznenie sa na atrakciách vo vode. Už v mladosti som sa venoval aktívne rôznym adrenalínovým športom. Podobne to bolo aj na našej dovolenke v Chorvátsku.

Zatiaľ, čo sa manželka Katka venovala našim deťom na pláži, ja som hneď prvý deň nášho pobytu nastúpil na cestu užívania adrenalínu. Ako bývalého amatérskeho jazdca na motorkách ma priťahujú vodné skútre.

Skúter som si na otvorenom mori vychutnával. Akrobatické kúsky, rýchlosť a adrenalín: na dovolenke si ich doprajem plnými priehrštiami. Pri zábave som však rýchlo zabudol na bezpečnosť. Nevšimol som si prichádzajúci čln. Pri jednom kúsku, po nepodarenom manévri, som sa ocitol priamo v dráhe člna v  morských vlnách. Zrážke sa už nedalo zabrániť.

Sekundy v tom okamihu plynuli nekonečne dlho. Moje bezvládne telo sa ocitlo uprostred mora poznačené zrážkou s člnom. Rýchla záchranná akcia, prevoz do nemocnice, liečenie na lôžku.

Pri všetkej smole a pokazenej dovolenke sa však objavil aspoň jeden pozitívny okamžik. Pred vycestovaním som celej rodine uzavrel cestovné úrazové poistenie. V danej chvíli sa tento krok ukázal ako zásah prozreteľnosti.

Po niekoľkých týždňoch liečby nasledoval prevoz na Slovensko. Liečenie pokračovalo, začal sa nekonečný kolotoč rehabilitácií a  nových výziev. Napriek enormnej snahe lekárov a rehabilitačných sestier som sa však už nevrátil späť do aktívneho života, ktorý som poznal do osudnej chvíľky.

Dodnes mám na Chorvátsko spomienku v podobe nefunkčnej pravej ruky. To mi komplikuje život, keďže som pracoval ako stolár a živil som touto prácou svoju rodinu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *