Mám vytknutý členok?

Otázka pre lekára:

Dobrý deň, môžem  Vás poprosiť  o dobré rady k členku, vopred ďakujem. V decembri som mala na nohe ortézu (koleno) a išla som po schodoch vonku a šmykla som sa a od vtedy mam problémy z členkom … boli sme na RENGENE  tam nebolo nič (na RENGEN nás poslala obvodná doktorka ) a potom sme šli na ortopédiu a  nič mi nedali ale ma poslali na chirurgiu tam povedal  „ja  nemám rengenove oči ja tam nevidím“ a poslal ma domov !!  Tak vlastne už asi od začiatku januára ma boli členok. Ďakujem vopred za všetky rady

Odpoveď:

V podstate vám neviem nič iné povedať len aby ste opäť dostavili na vyšetrenie chirurgom, ktorý by vás vyšetril a zhodnotil rtg vyšetrenie, ktoré ak dobre rozumiem nevidel.

Trocha netradičný postup pri vašom vyšetrení, správne je ,že pacient s úrazom ktorý si vyžaduje rtg vyšetrenie (každý úraz členka má byť vyšetrený na RTG) má byť vyšetrený a ošetrený chirurgom alebo ešte lepšie traumatológom.

V prípade negatívneho rtg sa jedná pravdepodobne o bežný “výron” členka kedy sú natiahnuté väzy v okolí členka. Liečba spočíva v naložení sadrovej dlahy /v ťažších prípadoch/,alebo ortézy a telesnom šetrení kĺbu po dobu 2-3 týždne.

Na otázku Vám odpovedal:

MUDr. Róbert Slivka
Špecializácia: chirurgia 1.stupňa,urgentná medicína a traumatológia
Oddelenie všeobecnej a úrazovej chirurgie Spišská Nová Ves

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *