Športové oblečenie, ktoré monitoruje Váše cvičenie

athos
Nové športové oblečenie zo zabudovanými senzormi od firmy Athos ponúka detailné dáta o raste svalovej hmoty a technikách cvičenia.

Už sme si zvykli na novinky zo sveta fitness a rôzne monitorovacie zariadenia ako napríklad NIKE+ alebo Fitbit. Tieto zariadenia však neukážu, čo sa deje vo vnútri svalov počas cvičenia.  Až teraz prichádza do predaja fitness oblečenie zo od firmy Athos, ktoré prináša zabudované senzory na monitorovanie svalov počas cvičenia.

Namiesto dodatočného príslušenstva, Athos prišiel s konceptom zabudovaných senzorov priamo v oblečení, ktoré zaznamenávajú detailné dáta o cvičení. Oblečenie, ktoré je 100% umývateľné v práčke a z elastického materálu.  V každej časti oblečenia sú zabodvané senzory, ktoré využitím elektromyografie monitorujú svalovú aktivitu. Tú zachytáva malé elektrické  zariadenie “jadro”, ktoré posiela dáta do smartfónov.  A čo vlastne minotoruje? Okrem pulzu a frekvencie dýchania ponúka zariadenie informácie ohľadom svalových skupín, ktoré práve zaberajú a či nie su už preťažené.  Pre ostatné cvičenia zariadenie ukáže, či používajú správnu techniku napríklad pri jazde na bicykli, pri cvičení yogy alebo synchronizácie dychu pri behu.

Zariadenie sa začína predávať v Spojených štátoch za približne 298 USD.

Viac informácií môžete získať na www.athos.com  alebo si pozrieť toto video

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *