Svietiaci bicykel ktorý Vám zachráni život

Bicykel Lumen je prvý svojho druhu na svete, ktorý používa reflekčné prvky na samotnom bicykli, aby zvýšil bezpečnosť na cestách.

lumen bicykel

 

Už sa stalo bežnou praxou uzákonnenou na Slovensku, že každý cyklista alebo vodiči pohybujúci sa okolo vozoviek musia nosiť reflexné vesty. Čo ak ale reflexné prvky sú zabudované priamo v bicykli?

Lumen je prvý komerčný bicykel svojho druhu na svete, ktorý ponúka väčšiu ochranu cez noc. Momentálne tvorcovia bicykla hľadajú potenciálnych investorov cez portál Kickstarter (potál zháňajúci potrebné finančné zdroje pre nové projekty cez internet, pozn. redaktora), aby mohli rozbehnúť svoj celosvetový predaj. Koncept bol vyvinutý v San Franciscu v spolupráci s firmou Halo Coatings.

Počas dňa je bicykel zafarbený  do šedej farby s meniacim sa odleskom, ale v noci sa náter z bicykla chová ako mačacie oko – odráža naspäť akékoľvek svetlo k svojmu zdroju. Kolesá sú taktiež pokryté náterom z miliónmi transprentných tvarov, ktoré dotvárajú efekt viditeľný až z 300m.

Bicykel prichádza v piatich variantách a tvorcovia momentálne hľadajú prispievateľov na rozšírenie tohto produktu cez portál Kickstarter. Máte záujem?

Pozrite si toto video:

Webstránka: www.missionbicycle.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *